Jesteś tutaj     Gustaw Harnaś Działania 2013
Działania z lat
Działania
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

(01.08.2013)

W 69 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Grupa Historyczna Gustaw-Harnaś wzięła udział w oficjalnych obchodach. Mielismy zaszczyt uczestniczyć we Mszy św. oraz w warcie honorowej przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego

Warszawa - Powązki i Pawiak

(15.06.2013)

Część z nas będąc w Warszawie odwiedziła wojkowy cmentarz na Powązkach, gdzie pochwani sa m.in. żołnierze Batalionu Gustaw-Harnaś. NIesamowite i przygnebajace wrażenie zrobiło na nas zwiedzanie muzeum Pawiak. Poniżej krótka foto relacja.

Spotkanie z uczniami 6. Gimnazjum w Poznaniu

(13.06.2013)

W ostatni czwartek razem z panem Januszem Gundermanem, żołnierzem Batalionu Gustaw-Harnaś, Kompania Aniela spotkalismy się z uczniami 6. Gimnazjum w Poznaniu. NIedługo dalsza częśc relacji...:)

Przyjęcie do Batalionu Gustaw-Harnaś

(16.03.2013)

Któregoś dnia Pan Jerzy Majkowski prezes Środowiska Batalionu Gustaw-Harnaś w SZZAK zaproponował abyśmy wstąpili w ich szeregi. To dla nas ogromny zaszczyt i motywacja do dalszej pracy popularyzującej wiedzę o Powstania Warszawskim a w szczególności o Batalionie Gustaw-Harnaś.

Sześć osób z naszego Stowarzyszenia wraz z Panem Januszem Gundermanem udało się do Warszawy gdzie w gmachu PASTy zostaliśmy oficjalnie przyjęci:)

Byliśmy tak mocno przejęci całą sytuacją, pochłonięci rozmowami z Powstańcami, że nikt nie pamiętał o zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć. Poniższa galeria zawiera obrazy późniejsze ze zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego i jej nowej ekpozycji poświęconej uzbrojeniu. Część z nas musiała wcześniej wrócić do Poznania stąd na zdjęciach jesteśmy w mocno okrojonym składzie ale za to z przyjcielem Grupy - "Małym" z "Parasola":)

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Regulaminie.